BBTC OPEN I. II.

A Balatonboglári Tenisz Club két rangos nemzetközi tornának adott otthont szeptember utolsó és október első hetében. Az egyenként 25 ezer dollár összdíjazású versenyeken számos ország jobbnál jobb játékosai küzdöttek először a selejtezőben, majd a főtáblán.

Az első verseny gyönyörű, napsütéses időben zajlott, akik kilátogattak a pályára rendkívül színvonalas és izgalmas meccseket láthattak. Indiából, Oroszországból, Németországból és a szomszédos országokból neveztek a tornánkra és persze magyar játékosok is lehetőséget kaptak az indulásra. A második héten az időjárás már nem volt olyan kegyes hozzánk, de a jó minőségű pályáknak és pályamunkásainknak köszönhetően kifogástalanul folyt le a verseny. Örömteli számunkra, első versenyen is volt magyar döntősünk és a második hét végén, mind az egyéni és a páros versenyszámban magyar játékosoknak szurkolhattunk és végül magyar győzelmet ünnepelhettünk.

A Nemzeti Kézilabda Akadémia terapeutái is segítették a versenyzők felkészülését és kezelését, egymást váltva gondoskodnak arról, hogy egész nap a teniszezők rendelkezésére álljanak és munkájukkal hozzájáruljanak a sikeres versenyzéshez.

A szeptember 26-tól október 2-ig tartó viadalon indiai győzelem született, miután Sumit Nagal 7:6, 6:1-re legyőzte a világranglistán 455. helyen álló, magyar Davis-kupa csapattag Nagy Pétert.

Az október 3-9-ig tartó BBTC OPEN-t Balázs Attila győzelemmel zárta, ezzel rövid időn belül negyedik tornagyőzelmét aratta és a legnagyobbat a 2010 októberi palermói ATP Challenger verseny megnyerése óta. A döntőben 76(2) 63-ra verte a 2. kiemelt orosz Vatutint (312.), ezzel az 569. helyen jegyzett magyar várhatóan 100 helyet lép majd előre az ATP világranglistán.

A versenyt párosban egy nappal korábban már megnyerte a Borsos Gábor/Kellner Ádám páros, így totális magyar siker született az idei utolsó ITF Pro versenyen.